Ansvarlige

a

Bestyrelsens opgavefordeling er:

Overordnet ledelse, repræsentation, økonomi, administration, personale – Jette Glargaard glargaardjette@gmail.com

Markedsføring, PR, KIK og medlemsinformation – Jette Glargaard glargaardjette@gmail.com

Sponsorer og fyraftensgolf – Jette Glargaard glargaardjette@gmail.com

Turneringer – Martin S. Nielsen Martinsass@stofanet.dk

Klubhuset – Jacob Rosendahl jacobrosendahl@mail.dk og Hanne Verdoes Hanne@verdoes.dk

Budget, regnskab og it / kassemester – Allan Bante abante55@gmail.com

Nye medlemmer og begyndere – Gitte Sejersen gittesejersen@hotmail.com

Facebook og referater – Hanne Verdoes Hanne@verdoes.dk

Baneudvalg – Allan Bante abante55@gmail.com

a

Baneudvalg:

Allan Bante (formand) abante55@gmail.com

Ralph Siddons (chefgreenkeeper)

Ejvind Frandsen

John Brændgård

a

Turneringsudvalg:

Martin Sass

Annette Kambeck

Jacob Rosendahl

a

Rekrutteringsudvalg:

Gitte Veggerby (formand) gveggerby@hotmail.com

Hanne Nielsen

Gitte Sejersen

Jette Glargaard

Henrik Jacobsen

a

Baneservice:

Lars P. Jørgensen – lars@raballowich.dk

a

Shoppen – Vagtplan & kvalitet

Ulla Degn – ulladegn@hotmail.com

Birgitte Ejstrup – btrholt@outlook.dk

a

Andre:

Henrik Jacobsen – Pro Jacobsen@golfbanearkitekt.dk

John Brændgaard – Handicap og regler johnbraendgaard@gmail.com

Lars Jørgensen – Etikette & golfudvalg Lars@raballowich.dk

Henrik Krog – PRO-AM henrik_krogh@live.dk

Flemming Schütt – Sponsorer fuzzy@os.dk

Kim Hjorth – Hjemmeside kh@dantid.dk