Ansvarlige

Bestyrelsens opgavefordeling er:

Overordnet ledelse, repræsentation, økonomi, administration, personale – Jette Glargaard glargaardjette@gmail.com

Markedsføring, PR, KIK, medlemsinformation og referater – Jette Glargaard glargaardjette@gmail.com

Sponsorer og fyraftensgolf – Jette Glargaard glargaardjette@gmail.com

Turneringer – Jacob Rosendahl

Klubhuset – Jacob Rosendahl jacobrosendahl@mail.dk og Hanne Verdoes Hanne@verdoes.dk

Budget, regnskab og it / kassemester – Allan Bante abante55@gmail.com

Nye medlemmer og begyndere – Gitte Sejersen gittesejersen@hotmail.com

Facebook – Hanne Verdoes Hanne@verdoes.dk

Baneudvalg – Allan Bante abante55@gmail.com

Baneudvalg:

Allan Bante (formand) abante55@gmail.com

Ralph Siddons (chefgreenkeeper)

Ejvind Frandsen

John Brændgård

Pro:

Henrik Jacobsen

Mail: jacobsen.proark@gmail.com

Husudvalg:

Jacob Rosendahl

Hanne Verdoes

Ulla Degn

Gitte Veggerby

Helle Sunke

Dorte Brink Madsen

Turneringsudvalg:

Jacob Rosendahl

Annette Kambeck

Jette Glargaard

Rekrutteringsudvalg:

Gitte Veggerby (formand) gveggerby@hotmail.com

Hanne Nielsen

Gitte Sejersen

Jette Glargaard

Baneservice:

Lars P. Jørgensen – lars@raballowich.dk

Shoppen – Vagtplan & kvalitet

Ulla Degn – ulladegn@hotmail.com

Birgitte Ejstrup – btrholt@outlook.dk

Andre:

John Brændgaard – Handicap og regler johnbraendgaard@gmail.com

Lars P. Jørgensen – Etikette & golfudvalg Lars@raballowich.dk

Henrik Krog – PRO-AM henrik_krogh@live.dk

Flemming Schütt – Sponsorer fuzzy@os.dk

Susanne Eidorff Rasmussen – hjemmeside susanneeidorff@outlook.dk