Skip Navigation Links
SENESTE
Invitation Varde Golfclub
Vinter Greenfee
Konverteringstabeller og scorekort vinteren 2017-2018
Google

 

 

Frivillige

Et stort og effektivt hold af frivillige udfører en række plejeopgaver på banen som et væsentligt supplement til greenkeepernes arbejde.

 

Frivillige banearbejdere 2017 Ebeltoft Golf Club
Opgave 1   Boldopsamling     Telefon   E-mail adresse
Jens  Brendorp       40635106   jensbrendorp@gmail.com
Ib Kjærgård       21457540   ibkjaergaard@gmail.com
Jens Hjort       86351870   Jensoganny.hjort@hotmail.dk
Povl  Schmidt       23371945   povl.g.schmidt@gmail.com
Flemming Lytken       87520775   lytken@mail.dk
Olav Thomsen       29363061   biothomsen@gmai.com
Ove Jensen       22854738   oveogjette@hotmail.com
Kurt Bødker       21150012   kurtboedker@stofanet.dk
Peter  Kongsbak       61694711   mekon@pc.dk
               
Opgave 2 Flytning af huller          
John  Brændgaard       24289778   Job@mail.dk
Jørgen  Dahl Madsen       23256162   Jdahl@post12.tele.dk
Bent               Brink Jørgensen         bbjbrink@hotmail.com
Kjeld  Nielsen       30891769    
               
Opgave 3 Tømning af skraldespande        
Jørgen  Fårbæk       29619534   joergenfaarbaek@live.dk
Penelope Grew       87520016   penny@grew.dk
Britt  Fårbæk       29619534   brittfaarbaek@live.dk
               
Opgave 4 Pasning af bunkers          
Ronald Breindahl       30483206   ronald.breindahl@gmail.com
Kjeld Nielsen       30891769    
Stephen Folke           stephen@folke.me.uk
Ingvar  Christensen           ingvarc@outlook.dk
               
Opgave 5 Pleje af skilte          
Birgit Dalgas           mailtilbirgit@gmail.com
Winnie Berg           winnieberg@gmail.com
Ellis Højgård       52174570   ellis.hoigaard@gmail.com
               
Opgave 6 Opsamling af kogler og grene        
Penelope Grew       87520016   Penny@grew.dk
Ellen  Syberg       21767244   ellensyberg@gmail.com
Kisse Mouritzen       23740618   kisse@ebeltofts.net
Hanne            Andersen       27283857   habili@ebeltofts.net
Gerda Nielsen       20938180   havnepalaeet.ebeltoft@gmail.com
Poul Nielsen       86346180   havnepalaeet.ebeltoft@gmail.com
Birgit Engsig       21261265   birgit@engsig.be
               
Opgave 7 Klipning af semirough        
Christian Mouritsen       28912103    
Ejvind  Frandsen       21287296   ejf62@hotmail.com
               
Opgave 8 Pleje af teesteder          
Henrik Jacobsen       21261265   jacobsen@golfbanearkitekt.dk
Birgit Dalgas           mailtilbirgit@gmail.com
               
Opgave 9 Reparation af fairways        
Kent Hauman       60512016   haumann1@hotmail.com
Kristen Riis-Jensen       41420421   krjdanmark@gmail.com
               
Opgave 10 Trimning af græs          
Morten Jensen       30486232   jensen.parkin@mail.dk
Christen Jespersen       22852339   ems.cj@mail.tele.dk
Frode Højen       31236152   frode.hoejen@hotmail.com
Erik  Larsen       40568619   snuderup@gmail.com
Ole  Pedersen       20866685   kirola@mail.dk
Tonni Hansen       25374831   birgit-tonni@hotmail.com
               
Opgave 11 Pulje til ad hoc opgaver        
Christen Jespersen       22852339   ems.cj@mail.tele.dk
Mogens Kaalbye       40378908   kaalbye@mail.tele.dk
Jørgen Haldbo           joge.haldbo@live.dk
Carsten  Stig Jensen       31193117   stigcon@pc.dk
               
Greenkeeper            
Flemming Thorup       52174570   storkhoejevej6gmail.com
               
Sjakbajs              
Henrik Jacobsen       21261265   jacobsen@golfbanearkitekt.dk
               
               
1.4.2017              

KLUBSPONSORER/tr>
STØT VORES SPONSORER, DE STØTTER DIN GOLF KLUB.
HAR DU LYST TIL AT STØTTE EBELTOFT GOLF CLUB, SÅ KLIK HER.
KLUBSPONSOR
Nye sponsorer 2018

   

 

Klubber i klubben

Medlemmer

Gæstespillere

Kontakt

  • Ebeltoft Golf Club
    Galgebakken 14
    8400 Ebeltoft
  • www.egc.dk
  • www.ebeltoft-golfclub.dk
  • Mail post@ebeltoft-golfclub.dk
  • Tlf. +45 88913344
  • CVR.  DK-51475852
Beregn Spille HCP
EBELTOFT GOLF CLUB

Tee

Køn

Handicapindex

Spillehandicap