Skip Navigation Links
Sidste nyt
Hole in one
Nyt græs ved green 3 og 10 og 12.
Stor sponsorgave fra Nybolig
Baneinfo !!! og baneåbning
Opdateret Turneringprogram 2019
GOLFRINGEN 2019
Nyt fra Kanin Klubben
Log in til golfbox direkte
Nyt link til EGC Facebook
Google

Nye sponsorer 2018


Ansvarlige og klubber i klubben
Niels Korsgaard Formand nokorsgaard@gmail.com
Allan Bante Næstformand,Marketing abnante@sol.dk
Jørgen Fink kasser,IT fink@mail.dk
Jacob Rosendahl Turnering,ungdom,elite jacobrosendahl@mail.dk
Henrik Jacobsen Bane  Jacobsen@golfbanearkitekt.dk
Stephen Andersen Bygninger,klubhus stephen@folke.me.uk
John Brændgaard Handicap,regel job@mail.dk
Lars Jørgensen Orden Lars@raballowich.dk
Henrik Krogh PRO-AM henrik_krogh@live.dk
Annelise Rasmussen Tirsdagsformiddagsdamer anneliserasmussen_are@hotmail.com
Lis Petersen Tirsdagsdamer Skovkanten6@gmail.com
Dagmar Jensen Onsdagsklubben dagmar8000@gmail.com
Steen Bojsen Torsdagsformiddagsherrer asbojsen@gmail.com
Michael Rosleff Torsdags herrer michael.rosleff@gmail.com
Allan Steen Vintergolf avsteen@yahoo.dk
Gitte Sejersen Kanin klubben gittesejersen@hotmail.com 

KLUBSPONSORER
 
STØT VORES SPONSORER, DE STØTTER DIN GOLF KLUB.
HAR DU LYST TIL AT STØTTE EBELTOFT GOLF CLUB, SÅ KLIK HER.
KLUBSPONSOR
Nye sponsorer 2018







   

 

Klubber i klubben

Medlemmer

Gæstespillere

Kontakt

  • Ebeltoft Golf Club
    Galgebakken 14
    8400 Ebeltoft
  • www.egc.dk
  • www.ebeltoft-golfclub.dk
  • Mail post@ebeltoft-golfclub.dk
  • Tlf. +45 88913344
  • CVR.  DK-51475852
Beregn Spille HCP
EBELTOFT GOLF CLUB

Tee

Køn

Handicapindex

Spillehandicap